hydroizolacja na tarasy

Mapelastic stosuje się w głównej mierze do sporządzania powłok hydroszczelnych na podłożach wykonanych z betonu oraz cementu, uszczelnianie toalet, natrysków, balkonów, pływalni itp. przed układaniem płytek ceramicznych. mapelastic może być nakładany na posadzki i wykonane z cementu tynki, na istniejące już podłogi pokryte płytkami ceramicznymi, naturalnym kamieniem, lastryko itp., pod warunkiem że są czyste oraz ściśle związane z podłożem. Pojedyncza warstwa mapelastic nie może być większa niż 2 mm, natomiast grubość dwóch pokładów izolacji powinna wynosić min. 2 mm. Na poziomych podłożach radzi się zatopienie w drugiej warstwie siatki wykonanej ze szklanego włókna.
Mapelastic trzeba nanosić na lekko wilgotne, lecz nie mokre podłoże. Położona powierzchnia hydroizolacji Mapelastic powinna być osłonięta przed opadami deszczu przez pierwszy dzień od wykonania. Ceramiczną okładzinę można układać po 4-5 dniach od sporządzenia izolacji. Mapelastic zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią, zachowując jednocześnie paroprzepuszczalność.

mapelastic

Mapelastic występuje w formie dwóch komponentów, które trzeba połączyć ze sobą bez dodawania wody ani żadnych innych komponentów. mapelastic w formie zaprawy nakłada się ręcznie pacą albo metodą natrysku na czystą oraz nośną powierzchnię, która wcześniej została zwilżona wodą. Mapelastic nakłada się w warstwie o grubości do 2 mm. Na podłożach wykazujących rysy zaleca się uprzednie wtopienie w warstwę zaprawy siatki wykonanej ze szklanych włókien. Mapelastic charakteryzuje się wodoszczelnością przy ciśnieniu na poziomie 0,5 MPa czyli ok. 50 m słupa wody oraz odpornością na powstawanie pęknięć w powierzchni podłoża – nie odnotowano pęknięć powłoki przy rozwartości rysy 2,5 mm.

Mapelastic stanowi dwuskładnikową masę uszczelniającą, wyprodukowaną na bazie cementu z dodatkami specjalnych kruszyw, odpowiednich domieszek i polimerów syntetycznych. Jest to produkt dostępny w zestawie składającym się ze składnika A, w worku 24 kg a także składnika B, w kanistrze o pojemności 8 litrów. Po właściwym połączeniu komponentów A i B wodoodporna izolacja mapelastic przeznaczona jest do ochrony podłoży poziomych oraz pionowych przed niepożądanym działaniem wody szczególnie na powierzchniach tarasowych, balkonowych, w pływalniach czy kabinach prysznicowych tak wewnątrz jak również na zewnątrz pomieszczeń. Mapelastic jest produktem o bardzo dobrych zdolnościach przyczepnych do róznego rodzaju podłoży budowlanych tynków, posadzek, starych płytek czy lastryko a także konstrukcji metalowych lub szklanych.